برگزاری سومین همایش مبارزه بامواد مخدر و بیماری کرونا/توزیع رایگان ماسک و دستکش توسط موکب سردار سلیمانی در جویبار

دوشنبه 30 تير 1399 بازدید: 125 کد خبر: 18589 [نسخه چاپی]

گزارشگر-


افتتاحیه موکب  سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با محوریت پیشگیری از شیوع کرونا و ریشه کن کردن بیماری اعتیاد در میدان سپاه جویبار با توزیع رایگان ماسک و دستکش توسط مدیریت مرکز باز توانی و اختلال مواد مخدر و درمان معتادین  امید بازگشت به زندگی جویبار با حمایت و همکاری فرماندهی منطقه انتظامی و فرماندهی سپاه و اداره بهریستی برگزار شد.

 علی شجاعی چراتی وکیل پایه یک دادگستری و مددیار اعتیاد و مدیر مرکز درمان و اختلال مواد مخدر معتادین امید بازگشت به زندگی جویبار در ابتدا در خصوص بیماری کرونا بیان کرد: کرونا سرباز نامریی خداست که همه خلایق را درخانه هایشان حبس وزندانی کرده است ، بدون اذن خدا برگی از درختی نمی افتد و جان کسی گرفته نمی شود.
وی افزود: این ویروس آمده که بما بفهماند با مرگ فاصله ایی  نداریم و  تا ما را متنبه نسازد و  خدا  را به یادمان نیاورد بعید است که برود.
 شجاعی این همایش را سومین همایش در راستای مبارزه با مواد مخدر و شیوع بیماری کرونا ذکر و اظهار کرد: با توجه به دستور عدم تجمع توسط ستاد جلوگیری از شیوع کرونا ما به نصب بنر تبلیغاتی و توزیع رایگان ماسک و دستکش در سطح شهر پرداختیم.
 مسئول مرکز درمان وبازتوانی مرکز امید بازگشت  به زندگی جویبار در خصوص بیماری اعتیاد با بیان اینکه سر منشا اکثر پروندهای خانوادگی از جمله طلاق و انجام اکثر جرائم  و بزه های پر خطر مثل قتل ،چاقو کشی ،زورگیری و ... ریشه در اعتیاد به مواد مخدر علی الخصوص مواد محرک (صنعتی،شیشه) دارد و از فرط توهم ممکن است شخص را به چوبه دار و حبس های متوالی ببرد، خاطر نشان کرد: پیشگیری  و آموزش همگانی در مورد عواقب بسیار خطرناک مواد مخدر  میتواند درصد زیادی از مطرح شدن پروندها  در دادسراها و دادگاه های کیفری یک و دو  و دادگاه های خانواده را کاهش دهد که این امر نیاز به یک حمایت همگانی دارد تا بتوانیم در ریشه کردن این معظل سربلند  بیرون آییم و بیش از این شرمنده خون شهیدان نباشیم